Galatasaray yeni sol bekini buldu! İşte Cimbom’dan birinci transfer

Üstün Lig’de yoluna emin adımlarla ilerleyen Galatasaray’da, bir taraftan gelecek dönemin planları da yapılıyor. Yaz transfer periyodunda düşünce yaşamak istemeyen sarı kırmızılılar, gündemindeki oyuncuları erkenden transfer etmeye çalışacak. Bu kapsamda scout takımının teklifiyle Galatasaray, yıldız sol beki takımına katmaya hazırlanıyor. İşte ayrıntılar… | Son dakika Galatasaray transfer haberleri (GS transferleri)

Orta transfer periyodunda çok kıymetli atılımlar yapan Galatasaray’da, scout takımının önerdiği ve teknik heyetin onay verdiği isimlerin desteği için çalışmalar sürüyor.

Yeni dönem planlamasını da şimdiden gerçekleştiren Sarı-Kırmızılılar, sol bek için değerli bir atakta bulundu.

Leipzig’den kiralanan Saracchi’nin bonservisinin yüksek olması ve sık sık sakatlanması, Emre Taşdemir’in de emsal sakatlık meseleleri sebebiyle bir türlü istikrar sağlanamadı.

Bu bölge için sarı kırmızılıların arayışı sürerken, tahlil Kuzey Amerika’da bulundu.

Meksika Ligi’nde Club Leon forması giyen 25 yaşındaki sol bek Yairo Moreno ile 4 yıllık mutabakata varıldı.

Fanatik’in haberine nazaran, dönem sonunda sözleşmesi bitecek olan Kolombiyalı futbolcu için rastgele bir bonservis bedeli ödenmeyecek.

500 bin Euro imza parası artı 1 milyon Euro yıllık fiyatla mutabakat sağlanan Morena, yaz aylarından itibaren Galatasaray’ın yeni sol beki olacak.

ÇOK TEKNİK, DEFANSI ZAYIF

Daha evvel 5 kere Kolombiya Ulusal Ekibi’nin formasını da giyen ve Radamel Falcao’nun yakından tanıdığı Yairo Moreno, yüksek tekniğiyle dikkat çekiyor.

Bu özelliğiyle hem şu anki kulübü Leon’da hem de daha evvelki gruplarında hem sol hem de sol açık olarak misyon yaptı.

Hamleye verdiği dayanağın yanı sıra kenardan oyun kurma ve pas istasyonu yaratma yeteneğiyle öne çıkan Moreno’nun defansif tarafı ise ofansına nazaran daha zayıf.

Geriye dönüşlerde zorlanması ve kademe kusurları, oyuncunun eksi istikametleri olarak gösteriliyor.

Fakat hem scout takımı hem de teknik heyet, Moreno’nun bu zaaflarını Avrupa futbolunda giderebileceği ve çok daha yeterli düzeylere gelebileceği görüşüne sahip.