Mustafa Cengiz: Ali Koç’un sinkaflı küfürler ettiği söyleniyor…

Galatasaray, orta transfer periyodunda takımına kattığı Henry Onyekuru, DeAndre Yedlin, Gedson Fernandes, Mostafa Mohamed için imza merasimi düzenliyor.

İşte imza merasiminden öne çıkanlar;

Mustafa Cengiz: Allah utandırmasın, nokta transferleri, fırsat transferleri limitler çerçevesinde kalarak, hiç biriyle ikili mutabakatlara girmeden transferleri yaptık. Futbolcular köle değildir, ahlaksız tekliflere, fiyat arttırmalar ile anlaşılacak bireyler değildir. Bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Çok teklif olmasına karşın Galatasaray’ı seçtiler.

Henry Onyekuru: İdareye ve Fatih Hocama teşekkür ediyorum. Onlarla tekrardan bir arada olmak beni memnun ediyor, arkadaşlarım beni çok düzgün karşıladı. Burası benim meskenim üzere, konutuma döndüm. Umarım dönem sonu şampiyon olacağız.

De Andre Yedlin: Galatasaray üzere büyük bir topluluğa katıldığım için çok memnunum. Fatih Hocama ve teknik heyete teşekkür ediyorum. Ben Amerika’da küçük bir çocukken bile Galatasaray’ı tanıyordum. Galatasaray üzere bir forma ile uğraş etmek benim için gurur verici.

Mostafa Mohamed: Ben Galatasaray’a geldiğimden beri burayı ikinci ailem olarak hissettim. Fenerbahçe’ye gol attıktan sonra Galatasaray taraftarlarını memnun ettiğim için çok sevinçliyim.

Gedson Fernandes: Galatasaray üzere büyük bir toplulukta forma giyeceğim için memnunum. Daha evvel rakip olmuştum ve Galatasaray taraftarını görmüştüm, umarım pandemi biter ve Galatasaray taraftarı ile buluşurum.

Gedson Fernandes: Hocalarım, idare ve taraftarlar beni çok uygun karşıladı. Taraftarlar daima hoş bildirilerle beni çok memnun ediyor. Çok memnunum.

Mustafa Cengiz: Kimileri yazıyor ”manavdan Ali’yi al, şunu al, bunu al!” yok o denli bir dünya. Ben herkesi alırsam, öbür ekibe kimse kalmaz!

Mustafa Cengiz: Keşke bende hür olsam da alabilsem, o denli bir durumumuz yok. FIFA daima üzerimizde. O denli ”Ali’yi al 20 milyon Euro’ya sat” artık o denli bir şey yok.

Mustafa Cengiz: Dün ben de şaşırdım, Neşat Ertaş’ın dediği üzere ”yazımızı, kışa çevirdin”. Olanlara şaşırıyorum, er meydanında mağlup olmak da onurdur. Bize yenildikleri için bu kadar algı yaratmak, bizi yüceltir. VAR geldiğinden beri Fenerbahçe’ye deplasmanda yenilmiyoruz.

Mustafa Cengiz: Haydi ofsayt olan golünüzü verdi daha maçın bitmesine yarım saat var. Bizim verilmeyen penaltılarımız var, kartlar gösterilmedi, fauller var o vakit bunları da söyleyin. Biz kendi konutumuzda kaç kez yenildik, bu türlü haberler, algılar bizden duydunuz mu? Biz voleybolda yenildik, geldi benim yanıma bütün kadrosu alkışladı.

Mustafa Cengiz: Ben Fenerbahçe aleyhine konuşmaya utanırım, arkadaşlarım, akrabalarım var.

Mustafa Cengiz: Biz stada girmeden aranma felan olmadı lakin biz stada girerken, listemizi denetim ettiler. Biz çok kırıldık, stadyuma girdik, baktık ki ana baba günü olmuş. Daha da stadyuma girmeye çalışan vardı! Hiçbiri sıhhat çalışanına benzemiyordu. Seyirci alınacaksa eşit alınsın dedik, sonrasında Fatih Terim’e ve Galatasaray’a küfredildiğini duyduk.

Mustafa Cengiz: Biz stada 29 kişi girdik, hepsini saydılar. Ben orada benim üstümü arayan şahsa yansım vardı, devlete değil. Kimse benim üstümü arayamaz. Biz buna kırıldık, onlar da 29 şahıstan rahatsız duydular.

Mustafa Cengiz: Liderleri ile dışarıda samimi bir halde görüşüyüruz ancak orada büsbütün değişti. Stad amiri üzere hareket etti. Sinkaflı laflar etmiş diyorlar ben duymadım. Güzel ki de duymamışım. Ben Antepliyim burdan tehdit manasında söylemiyorum. Karakterimi biliyorum. Reaksiyon veririm. Lakin İnşallah kendisi açıklama yapar. Ben kürettiğine inanmak istemiyorum. Bana değil bir kadro emniyet mensuplarına…

Mustafa Cengiz: İbra edilmemek alnımızda altın üzere taştır! Fenerbahçe’yi yendiğimiz de bile üzülen beşerler oldu, hepsini tek tek açıklayacağız.

Mustafa Cengiz: Beşiktaş açıklama yayınlıyor fakat kime reaksiyon duyduklarını söylemiyorlar. Bensem beni söyle lakin alttan oynuyorsun.

Mustafa Cengiz: Ahmet Parıltı Çebi orada çok yorulucak, ben dedim ”Bizi profesyoneller temsil etsin” onu da kabul etmediler.

Mustafa Cengiz: Biz kimseyi UEFA’ya şikayet etmeyiz, etmeyiz de! Rakiplerin ne kadar haysiyetli ve onurluysa siz o kadar kıymetlisiniz. Biz rakiplerimize hürmet duyuyoruz.