Galatasaray Fenerbahçe’yi UEFA’ya şikayet etti mi? Mustafa Cengiz açıkladı

Yeni transferlerine imza merasimi düzenleyen Galatasaray’da Lider Mustafa Cengiz merasim sonrası açıklamalarda bulundu. Birçok hususa değinen Mustafa Cengiz geçtiğimiz günlerde Beşiktaş’ın yaptığı “Tüm kulüplerin limitlere uyduğuna inanmak istiyoruz” tabirlerine katıldığını söylemişti.

Galatasaray’ın birçok transfer yapan Fenerbahçe’yi UEFA’ya şikayet edip etmeyeceği de merak ediliyordu. Cengiz bu hususa da açıklık getirdi.

Cengiz “Harcama limitlerini açıklayın dedim. TFF mahremiyet nedeniyle açıklayamayız dedi. Döndüm kulüplere müsaade verin dedim kimseden ses çıkmadı. Ben çıktım açıkladım. Siz de açıklayın. KAP’a da açıklama yapmıyorsunuz esasen. Oraya yapılan açıklamalara da ben inanmıyorum. Beşiktaş’ın açıklamasını görüyorum ve arttırıyorum. Bütün bir dönem açıklansın bakalım, görelim. O denli yok mangalda kül bırakmak.”

“Ben UEFA’ya gitmem! Biz, bir Türk kulübünü dahi UEFA’ya şikayet etmedik, etmeyiz. Tersine hiçbir Türk kulübüne ceza verilmemesi gerektiğini savunduk. Bizim hakkımızda iki çuval şikayet gitti UEFA’ya. Kim? Rakip kadro taraftarları” sözlerini kullandı.