Doruğa Aslan pençesi!

Bu dönem ligde inişli-çıkışlı bir grafik sergileyen Galatasaray, sonunda aradığı istikrara kavuştu. Beşiktaş mağlubiyetinin akabinde silkinen sarı-kırmızılı takım, oynadığı 5’te 5 yaparak son yılların en büyük çıkışlarından birisine daha imza attı. Sırasıyla Denizlispor, Yeni Malatya, Gaziantep FK, Başakşehir ve Fenerbahçe’yi devirdi. 19. Haftada 5’er puan gerisinde yer aldığı ezeli rakiplerini sollayarak bu dönem 3. kere tepeye yerleşti. Galatasaray averajla liderliğe otururken onu birebir puanı bulunan Beşiktaş ve Fenerbahçe takip etti.

Fatih Terim’in grubu Muslera’nın dönüşü ve yeni transferler Henry Onyekuru ve Mostafa Mohamed’in ekstra katkılarıyla yeni bir sayfa açmış oldu. 5 maçlık seride tam 13 gol kaydeden Cimbom, kalesinde ise yalnızca 2 gol görmeyi başardı. Dönemlerin ikinci yarıları prestijiyle Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe, 1992-93 dönemi 20. haftasından bu yana birinci defa bir haftayı tıpkı puanla tamamladı. Kelamı geçen dönemi averajla şampiyon tamamlayan Galatasaray, bu dönem da zahmetle aldığı liderliği koruyup tekrar ipi göğüslemeyi hedefliyor.

Son yılların en büyük çekişmeli liglerinden birisi yaşanırken ritmini bulan Galatasaray, art geriye iki kritik maça daha çıkacak. Yarın kupada Alanya’yı konuk edecek ve yarı final çabası verecek. Akabinde da tekrar Türk Telekom’da Kasımpaşa ile karşılaşacak. Oyuncularına güzel bir çıkış yakaladıklarını lakin daha yolun başında olduklarını kaydeden Fatih Terim, konsantrasyon istedi. Bu nedenle Alanya maçının çok değerli olduğunu kaydeden deneyimli hoca, “Yakaladığımız bu hoş havayı sürdürmeliyiz” dedi (Fotomaç)