Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin kahramanı oldular! 3 isim…

Galatasaray, Kadıköy’de üst üste iki derbiden zaferinle ayrılırken Mostafa Mohamed attığı golle vitrinde yer alan isim oldu. Lakin galibiyeti getiren 3 bâtın kahramanı da unutmamak gerekiyor. Bu isimler insanüstü kurtarışlarıyla rakibin gardının düşmesini sağlalayan kaleci Muslera, orta alanda yaptığı presle Taylan ve ön tarafta her yere koşan ve golün de asistinin sahibi Emre Kılınç’tı.

MUSLERA: Sakatlıktan döndükten sonra G.Saray ile 5’te 5 yapan Muslera, derbide tam 5 kritik kurtarış yaptı. Son 5 haftada kalesine gelen 22 şutun 20’sini kurtaran, yalnızca 2 gol yiyen Muslera, Yeni Malatya ve Başakşehir’den sonra Fenerbahçe’ye de gol müsaadesi vermedi.

EMRE KILINÇ: Mohamed’in asistini yaptı. Lig mesleğinde çıktığı 4 F.Bahçe deplasmanında gole tesir etti. 1 isabetsiz şut çekti, 1 şut engelledi, 1 isabetli orta yaptı, 1 şut pası verdi, 2 top uzaklaştırdı.

TAYLAN: Derbide 66 defa topla buluştu, en fazla ikili çaba kazanan (11) G.Saray oyuncusu oldu. Ayrıyeten 7 sahipsiz top kazandı, 5 uzaklaştırma yaptı. (Fotomaç)